Mdf Pvc Lake Kapı C210
Mdf Pvc Lake Kapı C210

Oldukça kaliteli ve asla üzerinde oluşturulan desen ve oymalar doğrultusunda bozulmayan işlenmesi kolay malzemeye MDF denmektedir. CNC makinelerinde işlenebilme özelliği olan malzeme kolaylıkla işlenerek üretim işlemi gerçekleştirilmektedir. Gelişen teknoloji doğrultusunda kullanım ve tasarımları o kadar güzel tasarımlara ev sahipliği etmektedir ki dilediğiniz desen ve modele uygun istediğiniz tasarımı MDF malzemesi ile gerçekleştirebilmektesiniz. Ürün zerinde hiç bir deform oluşturmadan istenilen desen uygulanabilecek kadar sağlam bir malzeme olduğu bilinmektedir.

Lake boya için oldukça uygun yüzeyde olan MDF ürünü son derece mükemmel bir yapıya sahiptir. Ürün özellikleri bakımından orta derecede sert olup termomekanik yapıda odun ve diğer selülozik ham maddeden elde edilmiş olan liflerin belli başlı bir rutubet derecesine geldiğinden itibaren kurutulduktan sonra ortalama %9-11 oranında sıcaklıkta katılaşmaktadır.

Polyester dolgu veya polyeter dolgu ile doldurulması oldukça kolay bir malzemedir. Yapılan çeşitli uygulamalar doğrultusunda malzeme üzerinde daha dolgun bir alan elde edilerek 2 kat çalışma sağlanabilir. Her kesimden sonra uygulanan işlem doğrultusunda kötü görünümden kurtulabilmeniz mümkündür.

Tutkal malzemesi, teknolojik makineler ile ve melamin reçinesi sayesinde dekor kağıdı kaplanarak su geçirmez ve yanmaz bir ürün elde edilmektedir. Yüksek basınç uygulamasından geçen ürünler zengin model ve renkleri ile tüketiciye sunulmaktadır.

MDFLAM’lar plak halinde satılmaktadır. Görsel açıdan kesildiği vakit uygulama amaçlı masiflenerek kullanılabilir hale gelmektedir. Kapı modellerinde lake boya sürülmüş gibi parlak ve mükemmel tonlama oluşmaktadır. MDF ürünleri son derece hassas olduğundan dolayı dikkatli bir şekilde montaj işlemi gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde ürünlerinizde çizik, kırılma ve benzeri hasarlar söz konusu olabilir.